Neurologická ambulance Havířov
Poradna pro poruchy spánku a bdění
MUDr. Jana Slonková
Prim. MUDr. Olga Zapletalová
MUDr. Pavel Hradílek, Ph.D.
 
 
Novinka:

RIZIKA spojená s poruchami dechu ve spánku

18.12.2018 v 23:02
(Aktualizováno 18.12.2018 v 23:02)
 

Syndrom spánkové apnoe je samostatným rizikovým faktorem vzniku kardiovaskulárního či cerebrovaskulárního onemocnění ( srdeční nebo mozkový infarkt), zhoršuje celkovou fyzickou kondici a v důsledku snižuje denní bdělost s vyšší pravděpodobností vzniku chyby a úrazu v zaměstnání i volném čase, nepříznivě ovlivňuje pozornost a bdělost při řízení motorových vozidel.

RIZIKOVÝ PACIENT--Nadváha nebo obesita,ischemická choroba srdeční,zvýšený krevní tlak, zvýšené krevní tuky a cholesterol, cukrovka, nadměrná denní únava, chrápání, snížená koncentrace,poruchy paměti,chronické plicní nemoci.V případě, že trpíte některým příznakem, či jejich kombinací,neváhejte s preventivním vyšetřením v naší ambulanci. Vyšetření po vstupním pohovoru s klinickým neurologickým vyšetřením  proběhne po přípravě vyšetřovací techniky  ve Vašich domácích podmínkách,tak,aby nebyly kvalita a výsledek narušeny nezvykem na nemocniční prostředí.

Klientům smluvních pojišťoven jsou vyšetření a léčba hrazeny z prostředků veřejného zdravotního pojištění dle metodických pokynů pojišťoven.Klientům nesmluvních pojišťoven,kteří budou mít zájem o vyšetření v našem zařízení  garantujeme srovnatelné náklady na vyšetření dle sazebníku ZP.

 

Chrápete? Jste ve dne unavení či nadměrně  ospalí? Máte nadváhu,léčíte se na vyšší krevní tlak, užíváte léky na snižování cholesterolu? Byla Vám již diagnostikována curkovka?Chodíte často v noci na WC?

Pokud máte alespoň 1 z uvedených příznaků,neváhejte a přijďte ke konzultaci.

Výše uvedené nemoci ruku v ruce často provází pravidelné přerušování dechu ve spánku ,tzv. spánková apnoe, která je při dlouhodobě neléčeném stavu stejně riziková pro vznik mozkového či srdečního infarktu jako  vysoký krevní tlak , vysoký cholesterol,nepravidelná srdční akce nebo cukrovka.

Pokud nevíte, jak spíte (chrápání často lidi izoluje do samostatného pokoje),máte ve dne pocit zvýšené únavy, nedaří se zlepšit krevní tlak léčbou, požádejte své rodinné příslušníky o informaci o charakteru Vašeho spánku.

Na našich stránkách jsou k dispozici dotazníky,které se zaměřují na určitý charakter spánku. Při zjištění,že by se o abnormní dechovou aktivitu ve spánku mohlo jednat,prosím, objednejte se. Vyšetření je bezbolestné,v domácích podmínkách a výsledky jsou při správně provedeném vyšetření spolehlivé.

Můžete tak předejít závažným komplikacícm,jak zdravotním,tak i úrazovým či sociálně ekonomickým. Ospalost je fenomen, který může i negativně ovlivnit schopnost reagovat v dopravním provozu a může být příčinou zvýšené nehodovosti s těžkými následky.

Spánkovou apnoi lze úspěšně léčit a pozitivní efekt terapie při její toleranci  poznáte sami poměrně rychle.

Bližší informace poskytneme při osobní návštěvě dle individuální potřeby každého klienta.

Přečteno: 1916x
 
Design & Code by beda